Smaganas un periodontīts (paradontoze)

Smaganu un periodontīta ārstēšana ir viens no kabineta «Velk un Ārstē» darbības veidiem. Periodontīts ir hroniska un smaga saslimšana, tāpēc, lai sekmīgi ar to cīnītos, nepieciešama komplicēta izmeklēšana un ārstēšana. Pēc speciāliem testiem un analīzēm var noteikt kādi medikamenti, skalojamie līdzekļi un aparatūra ir jālieto.
Dažādu faktoru ietekmē cilvēkiem mutes dobumā rodas labvēlīgi apstākļi baktērijām, kas izraisa smaganu iekaisumu. Cēloņi var būt dažādi – cukura diabēts, vielmaiņas traucējumi, paaugstināts asinsspiediens, iedzimtas sirdskaites, reimatisms, antibiotiku lietošana, diētas izmaiņas, nepietiekama mutes higiēna, lokālas izmaiņas mutē u.c. Patogēno mikroorganismu vairošanos var sekmēt arī nekvalitatīvas protēzes vai plombas ar pārkarēm, kuras grūti iztīrīt. Smaganu iekaisumu izraisa zobu aplikumi un mikroorganismu izstrādātās kaitīgās vielas. Šo vai citu apstākļu dēļ var rasties dziļi defekti ne tikai mīkstajos smaganu audos, bet arī kaulā. Ja iekaisumu neārstē, tas kļūst par nopietnu zoba balstaudu sistēmas iekaisumu – periodontītu. Neārstētas slimības sekas var būt bēdīgas – kaulaudi un žokli saturošās saites var sabrukt un zobs izkritīs. Tādēļ smaganu iekaisumi savlaikus jānovērš.


Vektora metode smaganu ārstēšanā

Pat, ja regulāri tiek veikta zobu higiēna, var veidoties dziļš zobakmens, kuru, mehāniski noņemot, pacientam rodas ne visai patīkamas sajūtas, turklāt ne reti veidojas arī smaganu iekaisums un sastrutojumi smaganu kabatās.
Jaunākais un visefektīvākais smaganu ārstēšanas veids ir Vektora metode, kas smaganu iekaisumu ārstē ar speciālas iedarbības ultraskaņu un kalciju saturošiem šķīdumiem. Šīs tehnoloģijas, ar kurām strādā kabineta «Velk un Ārstē» speciālisti, ir smaganas saudzējošas, pacientam nesāpīgas, bet rezultāts redzams jau pēc pāris dienām! Metodes priekšrocība ir tā, ka nav jāiejaucas ķirurģiski, kas pacientam ir ne tikai sāpīgi procesa laikā, bet arī vēlāk – pēcoperācijas un sadzīšanas periodā – rada nepatīkamas sajūtas. Turklāt ar ķirurģisko ārstēšanu vienā reizē cietos aplikumus iespējams noņemt tikai nelielā mutes daļā, bet atlikušajā, neiztīrītajā – saglabājas gan mikroorganismi, gan to produkti. Tādēļ pastāv risks, ka audu sadzīšanas laikā sanētajā daļā drīz vien atkal savairosies baktērijas. Izmantojot Vektora metodi, pusotras līdz divu stundu laikā var iztīrīt visu mutes dobumu jebkurā dziļumā un pat ļoti dziļas smaganu kabatas.


Smaganu saslimšanu ārstēšana ar lāzeru

Pie nopietnākām slimības formām izmantojam lāzeru. Ar tā palīdzību zobakmens noņemšanas un smaganu ārstēšanas process ir praktiski nesāpīgs, turklāt audi dzīst daudz ātrāk nekā pēc mehāniskām procedūrām. Ar speciālu lāzera stara uzgali iespējams apstrādāt pat ļoti dziļas kabatas. Šīs kabatas tiek attīrītas gan no zobakmens, gan mikrobiem, kas tajās sakrājušies.