Halitoze

Atzīsimies, ka ne sevišķi patīkami uzpūst elpu tuvam draugam, lai uzzinātu, vai no mutes jūtama smaka. Statistika liecina, ka pieci procenti cilvēku visā pasaulē saskaras ar mutes smakošanas problēmu. Sliktā elpa jeb halitoze rodas no olbaltumvielu noārdīšanās produktiem, piemēram, sēru saturošiem gaistošiem savienojumiem, sērūdeņraža, sēra oksīdiem u.c. Izplatītākais iemesls ir pārlieku liels zobakmens daudzums vai iekaisušas smaganas. Nepatīkamu elpu var radīt arī lieli zobu caurumi, zobu saknes, mēles aplikums, hroniska mandeļu infekcija, gremošanas trakta u.c. slimības. No sliktās elpas var atbrīvoties, zinot tās cēloni. Mūsu klīnika ir vienīgā Baltijas valstīs, kas analizē mutes elpas sastāvu ar halimetru – gāzu analizatoru, kas precīzi uzrāda sliktās elpas izraisītāju, analizējot siekalas un izelpojamo gaisu. Halimetrs visus mērījumus fiksē uz speciāla printera.
Ja smaku izraisa mutes dobuma faktori, pacientu ārstējam paši, bet, ja vainīgs ir kuņģis vai mandeles, tad jādodas pie attiecīgā speciālista.

Ozona terapijas aparāts HealOzone atjauno zoba struktūru vietās, kur sācis veidoties kariess. Gaisā esošo skābekli O2 tas pārveido ozonā O3, kuru caur micītēm, ko hermētiski uzmauc zobam, iepumpē zoba audos. Ozons dažu sekunžu laikā iznīcina bojājumus izraisošās baktērijas, sēnītes un vīrusus gan zobu bedrītēs un uz gludās virsmas, gan pie zobu kakliņiem. Tad tas izplūst no zoba un pārvēršas atkal par skābekli. Pēc tam tīrajā zobā tiek ievadīts ar kalciju piesātināts šķidrums. Zobs remineralizējas un atveseļojas. Lai zobu saglabātu veselu arī turpmāk, ikdienā jālieto speciāls minerālsāļiem bagāts higiēnas komplekts, bet pēc pusgada jāatkārto terapijas procedūru. Ja zobā ir veselas un labas plombes, tad arī šādu zobu ir vērts piesūcināt ar ozonu, lai pie plombes malām caurumi neveidotos atkārtoti.

Lai gan medicīnas sasniegumu rezultātā zobārstniecības procedūras kļuvušas maksimāli nesāpīgas, gandrīz ikvienam – gan lielam, gan mazam – došanās pie zobārsta uzdzen šermuļus. Izmantojot HealOzone, tagad iespējams veikt pilnīgi nesāpīgu procedūru – zobi nav jāurbj, nav arī nepatīkamās skaņas